O nas i o naszej pracy

PROJEKTOWANIE OGRODÓW

Projektowanie jest pierwszym i najważniejszym etapem w tworzeniu niepowtarzalnego ogrodu, dlatego przywiązujemy do niego szczególną wagę. Nasze projektowanie rozpoczyna się od autorskich rysunków i szkiców wykonanych ręcznie przy desce kreślarskiej. Następnie przy wykorzystaniu, jednego z najbardziej profesjonalnych programów komputerowych, wykonujemy wirtualny projekt ogrodu w technologii 3D. Stworzony projekt Klient może ocenić poprzez wirtualny spacer po ogrodzie, który można dostosować do wybranej pory roku i wieku ogrodu. Dzięki temu możemy zobaczyć jak nasz ogród będzie się zmieniał i wyglądał 3, 5 czy 10 lat od powstania. Decyzja Klienta o akceptacji projektu, jest zatem zawsze świadoma i przemyślana, a zaprojektowany ogród spełni oczekiwania na wiele lat. Bezpośrednia współpraca z Klientem na tym etapie pozwoli na znalezienie najlepszych rozwiązań dopasowanych do jego potrzeb.
TWORZENIE OGRODÓW

Zajmujemy się urządzaniem terenów zieleni wszelkiego typu: dużych i małych, należących do firm i instytucji, ogrodów przydomowych oraz tarasów i balkonów. Tworzymy ogrody w różnych stylach używając do tego wszelkich dostępnych materiałów: drewna, stali, betonu, kostki granitowej, kamieni naturalnych, klinkieru itd. Współpracujemy tylko z Gospodarstwami Szkółkarskimi oferującymi materiał szkółkarski najwyższej jakości. Nasze ogrody są starannie przemyślaną kompozycją roślin i detali architektonicznych tworząc razem harmonijną i przyjazną przestrzeń.
AUTOMATYCZNE SYSTEMY NAWADNIANIA

Woda to życie… Trudno wyobrazić sobie obficie kwitnące rośliny czy piękną zieleń trawnika bez odpowiedniej dawki wody. W zapewnieniu optymalnych warunków wodnych z pewnością pomoże automatyczny system nawadniania. Zraszacze wynurzalne, rotacyjne i statyczne oraz system linii kroplujących w połączeniu ze sterownikiem komputerowym, elektrozaworami i czujnikiem deszczu, zapewnią odpowiednie warunki w ogrodzie nawet podczas długoterminowej nieobecności właściciela. W ogrodach już istniejących praktykujemy nisko inwazyjną metodę instalacji systemu.
SYSTEMY OŚWIETLENIA OGRODOWEGO

Prawidłowo wykonany ogród powinien zachwycać także po zmroku. Światło w ogrodzie daje nam poczucie bezpieczeństwa i pozwala wyeksponować fragmenty ogrodu. Oświetlenie detali, roślin, schodów czy ścieżek sprawia, że po zmroku ogród zyskuje nowy charakter.
PIELĘGNACJA OGRODÓW

Oferujemy kompleksową pielęgnację ogrodów obejmującą prace związane z całorocznym cyklem życia ogrodu, takie jak:

• koszenie trawników
• odnowę i renowację zniszczonych trawników
• cięcie i kształtowanie żywopłotów, drzew i krzewów
• sadzenie, przesadzanie, wycinka drzew i krzewów
• wycinanie zarośli, koszenie nieużytków
• zwalczanie chwastów, ręczne i chemiczne
• zabiegi ochrony roślin
• porządkowanie zaniedbanych ogrodów
• grabienie liści
• odśnieżanie chodników i dojść do budynków
• doradztwo w zakresie doboru roślin.